The Cold Desire
   Strona Główna FORUM Ekipa Sklep Banner Zasady nadsyłania prac WYDAWNICTWO
Stycze 26 2021 05:35:14   
Nawigacja
Szukaj
Nasi autorzy
Opowiadania
Fanfiki
Wiersze
Recenzje
Tapety
Puzzle
Skórki do Winampa
Fanarty
Galeria
Konwenty
Felietony
Konkursy
ŚCIANA SŁAWY
Tutaj będą umieszczane odnosniki do stron, na których znalazły się recenzje wydanych przez nas książek

POLECAMY
Pozycje polecane przez naszą stronę. W celu zobaczenia szczegółów należy kliknąć w dany banner

Witamy
Strona ta poświęcona jest YAOI - gatunkowi mangi i anime ukazującemu relacje homoseksualne pomiędzy mężczyznami. Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem lub w jakiś sposób nie tolerujesz homoseksualizmu, to lepiej natychmiast opuść tę witrynę - resztę naszych Gości serdecznie zapraszamy
Legenda D
DARKFIC
Spotyka się też określenie shockfic. Historia, w której obecne jest duże natężenie śmierci/bólu/traumy. Jeżeli nie lubicie "patrzeć" jak waszemu ulubionemu bohaterowi aplikowana jest skrajna dawka cierpienia pod każdą postacią, to nie czytajcie niczego co jest tak oznakowane.


DEATHFIC
Fik, w którym umiera, bądź umarł tuż przed rozpoczęciem historii jeden lub więcej z głównych bohaterów. Zwykle wątek skupia się na poczuciu straty odczuwanym przez pozostałe przy życiu postacie "dramatu".


DEMON
(gr. daimon - dosł. ten, który coś rozdziela lub ten, który coś przydziela, także: nadprzyrodzona potęga, dola; łac. daemon) - istoty występujące w wielu wierzeniach ludowych i mitologiach i religiach, które zajmują pozycję pośrednią między bogami a ludźmi, między sferą ziemsko-ludzką, materialną a sferą boską, czysto duchową; istoty o cechach na wpół ludzkich, na wpół boskich.

Pierwotnie pojęcie to miało charakter ambiwalentny, stanowiło zarówno pozytywne jak i negatywne określenie nadludzkiej istoty - demony bywały groźne, ale i dobrotliwe (jako takie pełniły na przykład funkcję duchów opiekuńczych - w takim rozumieniu pisali o demonach m.in. Platon, Sokrates, Heraklit). Od czasów Ksenokratesa, wraz z rozwojem koncepcji dualizmu, demony zaczęto utożsamiać przede wszystkim ze złem, bowiem wszelkie uwikłanie w materię uważano za złe (więc i istoty powiązane z materią choćby częściowo).

W mitologii greckiej: duch zły albo dobry, wywierający wpływ na losy człowieka przen. człowiek niezwykły, wykazujący w czymś niesamowitą energię, siłę, talent itp.

W wierzeniach religijnych: początkowo - bezosobowa moc nadnaturalna, później (głównie w chrześcijaństwie) - zły duch, szatan, diabeł przen. siła, moc, energia nie dająca się opanować, niesamowita, szatańska.

Na TCD spotkać można przeróżne "ujęcia" postaci Demona, od w miarę bliskiego formie klasycznej poprzez typowo mangowe, aż po skrajnie "nowatorskie" traktujące te istoty jako mieszkańców równoległego wymiaru.


DISCLAIMER
Informacja umieszczona na początku każdego fanficku, w którym autor oświadcza, że postacie w tekscie nie są przez niego wyślone. Jego celem jest wyłączenie przez autora części lub całości odpowiedzialności związanej z korzystaniem ze świadczonych przez niego usług.DŌJINSH lub pełna nazwa Dōjin-zasshi ( dosł. "magazyn tak samo myślących"? )
Odmiana mangi. Są to komiksy oparte na naśladowaniu oryginalnych dzieł. Dōjinshi może opowiadać historię tych samych bohaterów w nieco inny sposób, rozwinąć fabułę po zakończeniu oryginału, przedstawić tę samą historię z perspektywy innych osób lub opowiadać nową historię, zachowując tych samych bohaterów. Dōjinshi nie jest zwykłą kopią. Twórca dōjinshi musi dodać coś specyficznego, odróżnić swą pracę od oryginału. Mimo iż dōjinshi łamie prawo autorskie, to twórcy mang nie podejmują starań o zlikwidowanie ich rynkuDRABBLE
Bardzo krótki utwór literacki zawierajacy dokładnie 100 słówDRIBBLE
Bardzo krótki utwór literackiz awierajacy dokładnie 50 słówPOWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ LEGENDY
Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoNie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze projekty
Nasze stałe, cykliczne projektyTu jesteśmy
Bannery do miejsc, w których można nas też znaleźćCiekawe strony
Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Myar
22/03/2018 12:55
An-Nah, z przyjemnością śledzę Twoje poczynania literackie smiley

Limu
28/01/2018 04:18
Brakuje mi starego krzykajpudła :c.

An-Nah
27/10/2017 00:03
Tymczasem, jeśli ktoś tu zagląda i chce wiedzieć, co porabiam, to może zajrzeć do trzeciego numeru Fantoma i do Nowej Fantastyki 11/2017 smiley

Aquarius
28/03/2017 21:03
Jednak ostatnio z różnych przyczyn staram się być optymistą, więc będę trzymał kciuki żeby udało Ci się odtworzyć to opowiadanie.

Aquarius
28/03/2017 21:02
Przykro słyszeć, Jash. Wprawdzie nie czytałem Twojego opowiadania, ale szkoda, że nie doczeka się ono zakońćzenia.

Archiwum