The Cold Desire
   Strona Główna FORUM Ekipa Sklep Banner Zasady nadsyłania prac WYDAWNICTWO
Kwietnia 25 2024 06:56:59   
Nawigacja
Szukaj
Nasi autorzy
Opowiadania
Fanfiki
Wiersze
Recenzje
Tapety
Puzzle
Skórki do Winampa
Fanarty
Galeria
Konwenty
Felietony
Konkursy
ŚCIANA SŁAWY
Tutaj będą umieszczane odnosniki do stron, na których znalazły się recenzje wydanych przez nas książek









































POLECAMY
Pozycje polecane przez naszą stronę. W celu zobaczenia szczegółów należy kliknąć w dany banner





Witamy
Strona ta poświęcona jest YAOI - gatunkowi mangi i anime ukazującemu relacje homoseksualne pomiędzy mężczyznami. Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem lub w jakiś sposób nie tolerujesz homoseksualizmu, to lepiej natychmiast opuść tę witrynę - resztę naszych Gości serdecznie zapraszamy
Zobacz Temat
The Cold Desire | Różne | Kultura
Autor "Poniewieracze umysłu" (filmy)
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 13-11-2011 15:41
Zapewne każdy obejrzał kiedyś film, który go "sponiewierał psychicznie"... XD Chodzi mi o takie, które potem kolebią się po głowie, sceny uparcie wracają, a na wspomnienie niektórych motywów pojawia Wam się gęsia skórka.
Osobiście (w zależności od nastroju) przeważnie unikam takich filmów, ale czasem zdarza się obejrzeć przypadkiem (a potem masochistycznie oglądam go 3-4 razy V.V'), albo wiem, że mnie film sponiewiera i unikam obejrzenia jak ognia (lub robię kilka podejść - rzecz jasna czekając na nastrój).

Osobom chcącym się sponiewierać psychicznie polecam z czystym sumieniem film produkcji hiszpańskiej pod tytułem "Trzy dni" => www.filmweb.pl/film/Trzy+dni-2008-481239
Jak ktoś ma dosyć amerykańskiego chłamu o ratowaniu świata przed jego końcem, to może tym filmem się "ukrzywdzić". Film obejrzałam przypadkiem i mnie zainteresował tak, że seans powtórzyłam trzy razy. Fabuły zdradzać nie będę, bo recenzenci robią to wystarczająco dobrze. >.>' Powiem tylko, że nawet scena walki głównego bohatera z "głównym złym" nie przypomina tych amerykańskich, gdzie najwyraźniej niemal każdy bohater przynajmniej kilka miesięcy ćwiczył boks. V.V' A tajemniczo powiem, że motyw ze skrzypnięciem liny i odbiciem przerażonej twarzy bohatera w błyszczącym lakierze białego auta do dziś na samo wspomnienie przyprawia mnie o dreszcz. (Ale ja generalnie normalna nie jestem, więc na większości pewnie to wrażenia by nie zrobiło... =_=')

Do drugiej kategorii - czyli poniewieraczy do których podchodzę jak pies do jeża był znany Wam pewnie film Almodóvara "Złe wychowanie" - wiem, wiem - staroć! Ale obejrzałam go dopiero w tym roku (po trzymaniu na dysku przez 2 lata V.V') i też mnie ogromnie fabularnie i konstrukcyjnie uderzył - zwłaszcza końcówka i stwierdzenie dotyczące tego, po czyjej stronie jest Bóg. Nic dodać, nic ująć. V.V'
Edytowane przez Namida Kazeno dnia 14-11-2011 13:26
Autor RE: "Poniewieracze umysłu" (filmy)
Krytyk
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 12
Data rejestracji: 15.11.11
Dodane dnia 15-11-2011 11:52
"Efekt motyla" - ale tylko "jedynka". Niektóre rzeczy wyłapuje się dopiero po drugim oglądaniu - ale "poniewiera" i daje do myślenia. Jak ktoś zna teorię chaosu to tym bardziej rozumie głębię tego filmu. Szkoda, że mało doceniany.


-----

"Złe pisarstwo to coś więcej niż sprawa gównianej składni czy błędnej obserwacji; złe pisarstwo powstaje zwykle z upartej odmowy opowiedzenia o tym, co ludzie tak naprawdę robią - dopuszczenia do myśli faktu, że, powiedzmy, czasami mordercy przeprowadzają staruszki przez ulicę."
(S. King )

"Stokroć wolę piszącego tak, jak to kiedyś modą stać się może, niż piszącego zgodnie z obowiązującą modą."
(G. Lichtenberg)
Edytowane przez Krytyk dnia 15-11-2011 11:59
Autor RE: "Poniewieracze umysłu" (filmy)
naru
Uytkownik

Postw: 130
Data rejestracji: 08.01.12
Dodane dnia 26-05-2012 15:03
"Requiem dla snu" z genialna rola Jareda Leto. I czy musze uzasadniac swoj wybor? Jesli tak historia, historia bez happy endu. Drastycznosc scen, ktora mnie osobiscie duzo bardziej przeraza niz jakakolwiek czesc pily. No i muzyka przewodnia http://www.youtube.com/watch?v=KSY4Yi2ypno. Całosc doprowadza czlowieka do na prawde glebokich, mocnych przemyslen. Klasyk w calym tego slowa znaczeniu...

Jako ciekawoste dodam, iz film pierwszy raz obejrzalam w licku podczas " wychowania w zyciu w rodzinie" i....pamietajac reakcje calej klasy, tak to na prawde perelka smiley


5313685
Autor RE: "Poniewieracze umysłu" (filmy)
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 27-05-2012 13:57
Naru, kocham Lux Aeternę z Requiem for a Dream, ale samego filmu nie widziałam... i aż mi się nie chce wierzyć, że taka epicka muzyka która pasowałaby do najwspanialszego fantasy, jest to jakiegoś niefantastycznego filmu... -.-''' Ale chyba muszę kiedyś ściągnąć.
Salę samobójców to na pewno znacie? ;3 Obowiązkowa dla yaoistek (i yaoistów xD) ;3 i dla otaku tak ogólnie też... <3
8282915
Autor RE: "Poniewieracze umysłu" (filmy)
naru
Uytkownik

Postw: 130
Data rejestracji: 08.01.12
Dodane dnia 27-05-2012 20:15
[quote]Ariel-chan napisał/a:
Naru, kocham Lux Aeternę z Requiem for a Dream, ale samego filmu nie widziałam... i aż mi się nie chce wierzyć, że taka epicka muzyka która pasowałaby do najwspanialszego fantasy, jest to jakiegoś niefantastycznego filmu... -.-''' Ale chyba muszę kiedyś ściągnąć.
Salę samobójców to na pewno znacie? ;3 Obowiązkowa dla yaoistek (i yaoistów xD) ;3 i dla otaku tak ogólnie też... <3[/quot

W sam raz zauwazylam, iz nie tylko ty Ariel znasz piosenke, a nie znasz filmu smiley jakos kazdy kojarzy melodie, ale filmu nie widzial...a szkoda na prawde, jest niesamowity, lecz radze ogladac go bedac starszym niz mlodszym...


5313685
Autor RE: "Poniewieracze umysłu" (filmy)
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 27-05-2012 22:06
My oglądaliśmy Requiem dla snu na lekcji w liceum smiley Nie dooglądaliśmy, bo się lekcja skończyła, to wszyscy online w domu dooglądali, żeby sprawdzić, jak się skończy. Też dooglądywałam - wrażenie piorunujące.
A Sala samobójców - spodziewałam się po niej więcej smiley Na początku oglądałam, a potem pół oglądałam, a pół rysowałam sobie chyba smiley


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: "Poniewieracze umysłu" (filmy)
naru
Uytkownik

Postw: 130
Data rejestracji: 08.01.12
Dodane dnia 27-05-2012 22:36
lionka witaj w klubie osob, ktore ten film poznaly dzieki szkole, ale fakt moja klasa jeszcze przez dlug czas "zyla" tym filmem...

a sala samobojcow? dla mnie wypadla blado...niestety liczylam na cos wiecej, choc film dobry...


5313685
Autor RE: "Poniewieracze umysłu" (filmy)
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 28-05-2012 23:49
No w sumie dobry, ale tak okrzyczany i obtrąbiony, że spodziewałam się czegoś, co mnie rzuci na ścianę, wbije w fotel albo powyciera mną podłogę X3 Nic takiego się nie stało - nietknięta rysowałam sobie od połowy filmu, co jakiś czas tylko zerkając na monitor XD


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso



Nie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze projekty
Nasze stałe, cykliczne projekty



Tu jesteśmy
Bannery do miejsc, w których można nas też znaleźć



Ciekawe strony




Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Myar
22/03/2018 12:55
An-Nah, z przyjemnością śledzę Twoje poczynania literackie smiley

Limu
28/01/2018 04:18
Brakuje mi starego krzykajpudła :c.

An-Nah
27/10/2017 00:03
Tymczasem, jeśli ktoś tu zagląda i chce wiedzieć, co porabiam, to może zajrzeć do trzeciego numeru Fantoma i do Nowej Fantastyki 11/2017 smiley

Aquarius
28/03/2017 21:03
Jednak ostatnio z różnych przyczyn staram się być optymistą, więc będę trzymał kciuki żeby udało Ci się odtworzyć to opowiadanie.

Aquarius
28/03/2017 21:02
Przykro słyszeć, Jash. Wprawdzie nie czytałem Twojego opowiadania, ale szkoda, że nie doczeka się ono zakońćzenia.

Archiwum