The Cold Desire
   Strona Główna FORUM Ekipa Sklep Banner Zasady nadsyłania prac WYDAWNICTWO
Kwietnia 20 2024 13:08:10   
Nawigacja
Szukaj
Nasi autorzy
Opowiadania
Fanfiki
Wiersze
Recenzje
Tapety
Puzzle
Skórki do Winampa
Fanarty
Galeria
Konwenty
Felietony
Konkursy
ŚCIANA SŁAWY
Tutaj będą umieszczane odnosniki do stron, na których znalazły się recenzje wydanych przez nas książek









































POLECAMY
Pozycje polecane przez naszą stronę. W celu zobaczenia szczegółów należy kliknąć w dany banner





Witamy
Strona ta poświęcona jest YAOI - gatunkowi mangi i anime ukazującemu relacje homoseksualne pomiędzy mężczyznami. Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem lub w jakiś sposób nie tolerujesz homoseksualizmu, to lepiej natychmiast opuść tę witrynę - resztę naszych Gości serdecznie zapraszamy
Zobacz Temat
The Cold Desire | strona TCD | Wydawnictwo
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor 3 tom antologii
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 09-01-2012 16:43
Jak zapewne wszyscy wiedzą (bądź nie >.>'), trwa nabór opowiadań do trzeciego tomu antologii. Szczegóły na stronie sklepu/wydawnictwa => http://www.yaoi.nazwa.pl/sklep_TCD/cms.php?id_cms=11
Chciałam tutaj zapytać, czy będą jacyś chętni na przysłanie do nas tekstu? Ktoś się już teraz zdeklaruje, że nad czymś pracuje?
Rada bym była wydać tomik nawet wcześniej - o ile zgromadzimy odpowiednią ilość prac. :)
Autor RE: 3 tom antologii
Szehina
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 270
Data rejestracji: 21.11.11
Dodane dnia 09-01-2012 17:31
A mnie zastanawia czy macie dobrych korektorów ( o redakcji nie wspominam, bo chyba za dużo wymagam, tym bardziej, że to nie jest prawdziwe wydawnictwo, zresztą opowiadania Omikami też nie przeszły redakcji >_>smiley. Piszę o tym, bo ja na przykład popełniam sporo błędów i onieśmiela mnie pomysł wysłania swojego tworka-potworka. Słyszałam, że w Waszej pierwszej antologii są pewne zgrzyty stylistyczne, których ja pewnie bym nie dostrzegła, ale są czytelnicy, którzy mają bystrzejsze oko. I jakich autorów szukacie? smiley
Autor RE: 3 tom antologii
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 09-01-2012 17:57
Nie jest prawdziwe? XD A jakie? Wymyślone? Korektor i redakcja będzie. Osoba po filologii polskiej. Może być? I jeszcze dwie bardzo czepliwe do merytoryki i logiki. >.>' Nie ukrywajmy. Pierwszy tom antologii był wydany sto lat temu. (No może nie sto, ale 7 - to szmat czasu.) I tak naprawdę nikt nie wiedział, co z tego wyjdzie, bo w sprawę zaangażowaliśmy się jako dzieciaki. :P
Inna sprawa, że korektę i redakcję przyjętego opowiadania robimy ZAWSZE, a to, czy szanowny autor ją zaakceptuje to już inna sprawa. To antologia. Albo przyjmie dobre rady, albo odeśle tekst taki jak uzna za słuszne i najwyżej będzie się sam za siebie wstydził. V.V'

Co do autorów... - to sprawa tematyki opowiadań (bo o to chyba pytałaś?) jest otwarta. Tytuł to "Magnetyzm" - można go sobie zinterpretować/zainspirować się nim dowolnie. XD
Edytowane przez Namida Kazeno dnia 09-01-2012 18:01
Autor RE: 3 tom antologii
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 09-01-2012 18:22
A nie można takiemu autorowi co korekty nie przyjmuje powiedzieć żeby spadał na drzewo? Tzn, ja się na procedurach nie znam, ale przypuszczam, że gdybym odmówiła zrobienia korekty "Madonny", SFFiH pokazałoby mi międzynarodowy znak pokoju... Bo jednak puszczenie takiego tekstu to dla autora dowód jego głupoty, ale dla wydawcy - dyshonor...

Szehino, a co się przejmujesz, zawsze możesz poszukać kogoś z zewnątrz, kto ci nad tekstem przysiądzie smiley Pisz, pisz, jest szansa publikować, to publikuj smiley

Ja nie sądzę, żebym się tym razem załapała. Nic na tapecie, pomysły na teksty nie-yaoi dominują.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: 3 tom antologii
Dream Winchester
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 38
Data rejestracji: 22.11.11
Dodane dnia 09-01-2012 18:27
Mnie jakiś tam pomysł po głowie lata, ale pewnie na nic się to zda.

Tak w ogóle - bardzo podoba mi się tytuł i kolorystyka okładki. Ładnie ze sobą współgrają.
Autor RE: 3 tom antologii
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 09-01-2012 18:37
Ja może cosik naskrobię *o*
Ale na razie nie mam pomysłu, a chciałabym jednak coś kontrowersyjnego O.o Taaa, jeszcze bardziej kontrowersyjnego niż samo yaoi xD
8282915
Autor RE: 3 tom antologii
Szehina
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 270
Data rejestracji: 21.11.11
Dodane dnia 09-01-2012 18:43
Namida Kazeno napisał/a:
Korektor i redakcja będzie. Osoba po filologii polskiej. Może być? I jeszcze dwie bardzo czepliwe do merytoryki i logiki. >.>'


Świetnie! Każdy tekst powinien przejść przez... takie ,,biczowanie" wręcz obowiązkowo, jeśli autorowi zależy na książkowej publikacji.

A co ty An? Wypaliłaś się Yaoi-jowo? I nam się tutaj do tego przyznajesz? xD No nie bądź taka.
Autor RE: 3 tom antologii
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 09-01-2012 18:47
Szehino, ty naprawdę chcesz w łeb ode mnie, tak?

Po prostu nie mam w tej chwili tego typu pomysłów. Poza wątkami w wewnątrz powieści.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: 3 tom antologii
Szehina
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 270
Data rejestracji: 21.11.11
Dodane dnia 09-01-2012 18:52
Czy ty mi oficjalnie grozisz? smiley
No, ja też nie mam w tej chwili żadnego pomysłu. Muszę się zamknąć w jakiejś piwnicy bez okien i chleba, jedynie z muzyką do słuchania, to moooże bliska szaleństwa coś wymyślę.
Autor RE: 3 tom antologii
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 10-01-2012 10:46
An, można takiego posłać na drzewo, ale tym sposobem nigdy byśmy nic nie wydali, gdyż jest mało chętnych na zobaczenie swojego tekstu w druku. V.V' Ale to się zapewne zmieni... niebawem. I wtedy będę mogła sobie pozwolić na posyłanie na drzewo. XD (Bójcie się! >.>''')
Więc... Ariel-chan i Dream wywołane do tablicy - czekam na teksty i MA coś wyjść. (Dream, dziękuję za słowa uznania w kwestii okładki. :)) Szehina... ja Cię mogę zamknąć u siebie, jeśli to konieczne. V.V'''' Ale lepiej zastanów się, czy namidowa piwnica to takie wymarzone miejsce...
Edytowane przez Namida Kazeno dnia 10-01-2012 10:47
Autor RE: 3 tom antologii
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 10-01-2012 17:50
Namku, czy "Maski" miały korektę? Tak z ręką na sercu? Bo ja kończę czytać, i opowiadanie Ren Yoru... no cóż... "Wierza" była jedną z bardziej zabójczych ortograf w tym tekście ._. Do tego korekta techniczna trochę leżała, przecinki luźne, urwane akapity... Nie mam porównania z pierwszym tomem, więc nie wiem, jak wypadł tamten, ale w tym tekst Ren Yoru nie był chyba zbetowany za dokładnie ^^"
A co do samej antologii - ja zobaczę, czy uda mi się coś napisać smiley Nie deklaruję się, bo różnie wychodzi u mnie, zwłaszcza, jak robię milion rzeczy archeologicznych naraz, ale mam jeden tekst zaczęty, to może udałoby mi się go dokończyć smiley


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: 3 tom antologii
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 10-01-2012 17:59
Miały... ale opowiadanie Yoru to jest właśnie to, co to autor nie przyjął uwag i bety. V.V'
Autor RE: 3 tom antologii
Dream Winchester
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 38
Data rejestracji: 22.11.11
Dodane dnia 10-01-2012 19:32
Szczerze mówiąc, nie rozumiem takiej postawy autorów. Dla mnie zdanie bety jest rzeczą świętą, oczywiście o ile wiem, że ma rację. Jeżeli coś mi nie gra w jej uwagach to albo pytam się wujaszka Google, albo sięgam po pomoc innych osób. A to jeszcze poszło w druk... Naprawdę nie rozumiem.

Nie jestem w temacie, bo właściwie na TDC jestem nowa, więc zapytam - antologie cieszą się dużym zainteresowaniem autorów?
Autor RE: 3 tom antologii
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 10-01-2012 21:10
Ooo... To fajnie... Ale tam trafiają się ewidentne błędy ortograficzne :/ Jak można nie chcieć przyjąć do wiadomości własnego błędu ortograficznego? :/ O wyższe wyższości fabuły można się spierać, ale o byki w tekście i chaos przecinkowy wydawało mi się, że nie X3


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: 3 tom antologii
Szehina
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 270
Data rejestracji: 21.11.11
Dodane dnia 10-01-2012 21:28
Zgadzam się w 100% Jeden taki tekst pogrąża całą antologię. Miejmy nadzieję, że nic podobnego nie będzie miało już miejsca, bo szkoda dobrych opowiadań. smiley
Autor RE: 3 tom antologii
Dream Winchester
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 38
Data rejestracji: 22.11.11
Dodane dnia 10-01-2012 22:27
Demon Lionka napisał/a:
Jak można nie chcieć przyjąć do wiadomości własnego błędu ortograficznego? :/ O wyższe wyższości fabuły można się spierać, ale o byki w tekście i chaos przecinkowy wydawało mi się, że nie X3


Wydaje mi się, że tutaj główną rolę odgrywa duma autorki. Może i zdaje sobie sprawę, że robi koszmarne błędy, ale przecież nikt nie ma prawa jej tych błędów wytykać. Znam też takie osóbki, które nie lubią, gdy ktoś grzebie w ich tekstach i je poprawia. Kiedyś rozmawiałam z taką jedną i powiedziała mi, że czuje wtedy, że tekst nie jest już jej. No... można i tak.

Całkowicie tego nie rozumiem, bo błędy ortograficzne są najgorszymi z możliwych. Interpunkcję przełknę, bo sama często zapominam gdzie co i jak, ale wtedy zazwyczaj odwołuję się do Google. Jednak ortografy? Le fuj.
Autor RE: 3 tom antologii
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 11-01-2012 10:38
No dobrze, już dobrze. Nam ma nauczkę, żeby nie mieć sentymentów i nie ufać znajomym. =_=' Ale to nie jest topic o 2 tomie, tylko o 3. XD Sio, założyć sobie temat, jak chcecie podyskutować! XP
Autor RE: 3 tom antologii
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 15:27
Namidzia, jedną osobę może do Was poślę ^^ Aczkolwiek, nie znam jej i nie wiem, jak pisze, no ale ale xD Tym lepiej w sumie, bo nie mam się czego czepiać xD (jeszcze)
Co do "Masek". Ja może założę osobny temat, ale tutaj też napiszę, iż to była kompletna porazka ^^' Nie dość że byki ortograficzne, stylistyczne i interpunkcyjne, to jeszcze fabuła leżała i kwiczała. No, początek mi się nawet podobał, potem to już na siłę skonczyłam ^^'
Ja rozumiem, że ktoś moze nie lubić grzebania w swoim tekscie (ktoś tu coś wspominał x.x), jeżeli chodzi o fabułę itp., bo wiadomo - sama się czepiałam, jak mi jedno zdanie "ktoś gdzieś" zmienił @.@'' xD ale nie poprawienie istnych BYKÓW, to już jest... nie wiem, przesada -.- A grafomaństwo na pewno ^^'
8282915
Autor RE: 3 tom antologii
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 15:28
Tfu, miałam na myśli, to JEDNO opowiadanie... -.- xDD NIE CAŁE "MASKI" xD
To wspomniane wyżej. Sorki, skrot myślowy chyba xD
8282915
Autor RE: 3 tom antologii
kkohaku
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 517
Miejscowo: Warszawa
Data rejestracji: 04.12.11
Dodane dnia 21-01-2012 16:38
A ja mam pytanie odnośnie kolejnej części antologii. Czy opowiadanie musi się kończyć na tych 30 stronach?
3566150 http://kkohaku.deviantart.com/
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso



Nie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze projekty
Nasze stałe, cykliczne projekty



Tu jesteśmy
Bannery do miejsc, w których można nas też znaleźć



Ciekawe strony




Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Myar
22/03/2018 12:55
An-Nah, z przyjemnością śledzę Twoje poczynania literackie smiley

Limu
28/01/2018 04:18
Brakuje mi starego krzykajpudła :c.

An-Nah
27/10/2017 00:03
Tymczasem, jeśli ktoś tu zagląda i chce wiedzieć, co porabiam, to może zajrzeć do trzeciego numeru Fantoma i do Nowej Fantastyki 11/2017 smiley

Aquarius
28/03/2017 21:03
Jednak ostatnio z różnych przyczyn staram się być optymistą, więc będę trzymał kciuki żeby udało Ci się odtworzyć to opowiadanie.

Aquarius
28/03/2017 21:02
Przykro słyszeć, Jash. Wprawdzie nie czytałem Twojego opowiadania, ale szkoda, że nie doczeka się ono zakońćzenia.

Archiwum