The Cold Desire
   Strona Główna FORUM Ekipa Sklep Banner Zasady nadsyłania prac WYDAWNICTWO
Kwietnia 20 2024 07:08:16   
Nawigacja
Szukaj
Nasi autorzy
Opowiadania
Fanfiki
Wiersze
Recenzje
Tapety
Puzzle
Skórki do Winampa
Fanarty
Galeria
Konwenty
Felietony
Konkursy
ŚCIANA SŁAWY
Tutaj będą umieszczane odnosniki do stron, na których znalazły się recenzje wydanych przez nas książek









































POLECAMY
Pozycje polecane przez naszą stronę. W celu zobaczenia szczegółów należy kliknąć w dany banner





Witamy
Strona ta poświęcona jest YAOI - gatunkowi mangi i anime ukazującemu relacje homoseksualne pomiędzy mężczyznami. Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem lub w jakiś sposób nie tolerujesz homoseksualizmu, to lepiej natychmiast opuść tę witrynę - resztę naszych Gości serdecznie zapraszamy
Zobacz Temat
The Cold Desire | strona TCD | Wydawnictwo
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Autor Reklama dźwignią handlu
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 28-03-2012 10:07
Wyszedł niedawno w rozmowie taki temat: Co zrobić, żeby nasze wydawnictwo miało większy rozgłos?
Faktem jest, że u nas haruje grupka osób i tyle. Ja rozumiem przydział czynności itp, ale może ktoś ma jakiś pomysł co zrobić, żeby wydawnictwo TCD zaczęło lepiej funkcjonować?
Any ideas?!
<rozgląda się dookoła>
Bo będę prać batem, jak będzie cisza za oknem. Las rąk ma być! XD
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 28-03-2012 11:25
Moim zdaniem, najprościej to konwenty, bo tam jest dużo ludzi smiley Dalej - inne portale o mandze, anime, yaoi smiley Wymiana banerów jest skuteczna na ogół, bo wystarczy tylko kliknąć ikonę smiley Jak wymyślę coś jeszcze, to wrócę powiedzieć smiley


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
kkohaku
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 517
Miejscowo: Warszawa
Data rejestracji: 04.12.11
Dodane dnia 28-03-2012 23:13
Lionka podała wszystko smiley Ja już naciągnęłam dwie rysowniczki, żeby u nas albumy wydały smiley Więc naciągam ludziki żeby się tutaj zgłaszały smiley
Ja myśłę, że trzeba rozgłosić antologię TCD smiley Niestety zauważyłam, że ostatnie bardzo złą opinię rozniosły o wydawnictwie. Niestety ludzie myślą przez to, ze reszta produktów także jest słaba. Przydały by się recenzję na innych forach. Coś co pokaże, że TCD wydaje tez bardzo dobre pozycje. Ja myślę, że najpierw trzeba trochę reputację podnieść.
3566150 http://kkohaku.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 29-03-2012 08:39
A co do antologii, z kimś, nie wiem, czy to była Kkohaku, czy Riziak, rozmawiałam o tym, że chętnych do publikacji w antologii Omikami było wielu mi dlatego, że Omikami ogłosiło konkurs - pojawił się element rywalizacji, konkurs został rozreklamowany, ludzie usłyszeli o wydawnictwie i chcieli spróbować szczęścia.

Nie wiem, jak wyglądała sytuacja z pierwszą antologią, ale do drugiej trafiły z tego co wiem wszystkie teksty, które zostały wysłane. Myślę, że zrobienie konkursu może nie do trzeciego tomu, ale do czwartego na pewno to wcale niegłupi pomysł smiley Konkurs na krótki komiks to też chyba nie taki głupi pomysł?

Poza tym fajnie by było namówić na publikację osoby, których teksty już zdobyły rozgłos w fandomie. Na pewno taką osobą będzie Hiniual, jak wyjdzie jej powieść, sporo osób pewnie zechce kupić, więc cieszę się, że dziewczyna współpracę nawiązała, zobaczymy, co z tego wyniknie smiley

Ej, współpraca ze znanymi w fandomie autorami to świetny pomysł jest! Wymiana bannerów ze znanymi blogami, proszenie znanych autorów o napisanie jakiegoś tekstu specjalnie dla antologii... Myślę, że gdyby w antologii pojawił się jakiś krótki, nie publikowany wcześniej tekst Kasiotfur i Berniaka ludzie by się rzucili smiley Ktoś się podejmie perswazji? Ja jako że fanką ich twórczości zdecydowanie nie jestem nie nadaję się do tego kompletnie (Za to mogę spróbować dyskretnie pomęczyć parę innych osób, choć nie ręczę za skutek...)


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war

Edytowane przez An-Nah dnia 29-03-2012 08:43
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 29-03-2012 09:14
Ja osobiście myślałam o takim zbiorku krótkich historyjek mangowych. W sumie konkurs to jest dobry pomysł, ale wiadomo, ze decyzję musi podjąć naczelna. Jakieś nagrody też by się znalazły pewnie. Tylko trzeba to zorganizować.
Ja już rozmawiałam wstępnie z Komiksiarnią, bo znam właścicielkę odnośnie współpracy i jest to w tej chwili kwestia dogadania się co i jak. Tylko żeby komuś chciało się to zrobić, bo ja mam kawał drogi do nich i rzadko tam jestem. To by były zawsze dwa miejsca zbytu, bo Komiksiarnia jest i w Katowicach i Krakowie. A tam masa ludzi przychodzi.

Druga kwestia jest taka, że inne wydawnictwa mają większe zaplecze finansowe niż my. Mogą sobie pozwolić na nagrody itp.

A teraz kwestia żeby ktoś pogadał z innymi portalami o wymianie banerów. Jak ktoś zna kogokolwiek i ma taką możliwość to działać ludziska^^ Musimy się promować! W końcu to interes nas wszystkich.
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
kkohaku
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 517
Miejscowo: Warszawa
Data rejestracji: 04.12.11
Dodane dnia 29-03-2012 13:45
An to ze mną rozmawiałaś smiley Bo czlowiek jak czuje rywalizację, a zwłaszcza wie, że jest szansa pokazania się większej publiczności, sprawia, że działa. Tak, następnął antologię dobrze było by zrobić jako konkurs i moim skromnym zdaniem ukrócić nadsyłanie prac. Nie jakoś bardzo, ale tak długi sprawia, że człowiek zapomina o nim, traci też chęci, a data, która jest w miarę blisko zmusza do myślenia iż dużego czasu nie zostało. Trzeba psychologicznie zagrać smiley

Właśnie, Hiniual będzie wydawać, a jak już skłoniłam dziewczyny z FDTS aby odezwać się do Namidy i wstępnie pogadać o wydaniu jednej z opowieści smiley Jak dobrze pójdzie to niedługo i ich książeczka się ukaże smiley Mogę pogadać z Kasią i Bern, chyba, że już sie ktoś za to wziął?smiley

Sitriel chętnie bym pomogła, ale jak widzę w Warszawie nie ma Komiksiarni? A Komikslandia? Ktoś kogoś zna stamtąd?

Wymiana banerów najlepiej działała by z wydawnictwami mang : Wanek, JPF itp Gazetki jak Otaku, Arigato itp Ja mogę pogadać z kimś na forum, ale to odnośnie azjatyckich filmów/seriali. Bardzo dużo osób tam zagląda i myślę, że to by pomogło smiley

I konwenty, ja zaczęłam myśleć o Warszawskim animatsuri. Plakaty, zapinki itp to to co przeważnie jest kupowane. Wszyscy graficy porobili by ze znanymi postaciami z anime i było by z czym wychodzić.

3566150 http://kkohaku.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 29-03-2012 16:37
No coś w tym jest laski. Ja w Warszawie znajomości nie mam. Tyle co tutaj na południu.
Sęk w tym, że trzeba sie za to mocno wziąć, bo inaczej w życiu się nie wybijemy. Niektóre laski handlują swoimi mangami, które wydały same na konwentach. Ale ja dziękuję, jak na B-3 wpadła skarbówka to trzeba było się piorunem ewakuować. Nie bedę mówić, kto podkablował, bo mam ochote gada zatłuc...
Myślę gdzie by tu jeszcze uderzyć. Ja pogadam jeszcze z kilkoma osoba z portali i forum yaoi. Może zamieszczą baner u siebie.
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 29-03-2012 21:21
Ojej, serio skarbówka wpadła na konwent? O.o Okeeeeeej... Ktoś kogoś chyba nie lubił X3
Sit, a na czym polega współpraca z Komiksiarnią? Może na tej samej zasadzie da się dogadać z Komikslandią w Warszawie?
I popieram Kohaku - trzeba by uderzyć do innych wydawnictw i magazynów smiley Tam też jest spoooro ludzi, którzy potencjalnie mogliby przyjść do nas i się zadomowić smiley
I dobrym pomysłem jest wydanie u nas czegoś od popularnych autorów smiley Ich fani się zainteresują smiley
Jeeej, ale my jesteśmy zmyślni i przedsiębiorczy, jak usiądziemy razem i pomyślimy smiley


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 30-03-2012 08:40
Po prostu znam właścicielkę Komiksiarni i rozmawiałam z nią kiedyś czy byłaby zainteresowana współpracą z nami. Powiedziała, że tak tylko musi mieć podpisane wszystko żeby się do niej nikt nie przyczepił.
A Namidzie to ja o tym trąbię od pół roku chyba, żeby napisała do nich maila z ofertą, bo ja nie znam wszystkiego i ja przecież niczego nie podpiszę. Poza tym Komiksiarnia jeździ na wszystkie południowe konwenty ze stoiskiem więc zbyt mają. A co zajeżdżam do Katowic czy Krakowa to tam wiecznie ktoś przychodzi. Nie ma dnia żeby kogoś nie było.
Teraz tylko do tych pomysłów trzeba przekonać Namidę i działamyXD
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 30-03-2012 10:58
Namidy nie trzeba przekonywać. Namida po prostu nie ma siły sama tym wszystkim się zajmować. Szczególnie, że wzrok znów jej siada i się buntuje przy siedzeniu przy kompie. T-T
Co do antologii, to Maski zostały już przebetowane i poprawione. Spytajcie Ariel. >.>'

Co do kolejnej antologii termin zrobiłam długi, bo co się pytałam, to słyszałam "Ale ja się w trzy miesiące nie wyyrrrrooobięęęę", to dałam więcej czasu. Jak widzę - też źle. v.v' A tak po prawdzie, to o nas po prostu zapomniano - ludzie mi piszą, że trafili do nas przypadkiem, albo za sprawą Kasai i ulotki z jakiegoś konwentu.
(A o co miałoby chodzić z konkursem do antologii? Jakaś nagroda? Dla kogo? Opowiadania, które będzie naszym zdaniem najlepsze? Jaka? Co byście chcieli?)

Chętnych na wydanie parę osób się zgłosiło, więc to w tym momencie nie problem. Kwestia, żeby chętni na kupowanie się znaleźli. XD (Jak Wokulski mówił w "Lalce" - "Nie chodzi o to, żeby zarabiać, tylko żeby pieniądz był w obiegu." XP Bo inaczej Namida zbankrutuje i w ogóle nic nie będzie wydawać. v.v')

Jeśli chodzi o pinsy itp. z bohaterami mang, to ja nie wiem, jak się zapatruje na to prawo autorskie. =_=' Tu bym nie ryzykowała. Ale jakieś autorskie - czemu nie?

Recenzje naszych publikacji teoretycznie załatwiłam. Pozostaje czekać.

Nabór do antologii mangowej rozpoczęty - na razie tylko na stronie sklepiku, ale prosiłam Kasai i Aqu by rozgłosili.

To chyba tyle... Jak coś zapomłam to gomene. x.x'


Mam na imię Namida i jestem pracoholiczką. V____V""
Edytowane przez Namida Kazeno dnia 30-03-2012 10:58
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 30-03-2012 14:54
Namido, myślę, że jeśli będą publikować znani autorzy, znajdą się i chętni. Tylko trzeba jakoś się zorientować, których autorów ludzie chcą czytać. Dlatego dobrze, że Hiniual chce swoją powieść wydać: jest popularna, ma wiele fanek, które kupią. Wydawanie mało znanych autorów, albo trafiających do niewielkiej części fandomu (vide niżej podpisana smiley ) nie kalkuluje się na dłuższą metę. "Siewca historii" się sprzedał, bo trafił w target i w sumie pokazuje, czego czytelniczki oczekują smiley

Co do konkursu: Omikami zrobiło to tak, że najlepsze opowiadania zakwalifikowały się do antologii a autorka jednego najlepszego z najlepszych dostała nagrodę. I myślę, że to całkiem niezłe rozwiązanie. A deadliny trzeba ludziom dać, inaczej będą się ociągać, ociągać, aż nikt nic nie napisze. Konkursy mobilizują. Sama w tej chwili piszę opowiadanie na jeden konkurs.

Ja się jeszcze zastanawiam, na ile miałoby sens wprowadzenie do oferty e-booków, tak po kilka złotych za pozycję... Coraz więcej ludzi ma czytniki, coraz więcej ludzi jest gotowa płacić niewielkie sumy za cyfrową książkę - a koszt produkcji e-booka jest praktycznie zerowy.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Pandorzaste
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 36
Data rejestracji: 19.02.12
Dodane dnia 30-03-2012 19:12
Echem, echem- koszt produkcji e-booka nie jest zerowy, aczkolwiek niższy od kosztu wydawania pełnoprawnej książki przez wzgląd na papier. Ale ani odpowiednie programy, ani wkład pracy- w TEORII- nie są bezpłatne.

Możliwe jednak, że to ma sens. Wydaje mi się, że ogólny target to młodzi ludzie z wsparciem i zapleczem finansowym na tyle dużym, by móc się zaopatrzyć w dziwne nowinki.
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
kkohaku
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 517
Miejscowo: Warszawa
Data rejestracji: 04.12.11
Dodane dnia 30-03-2012 20:36
Skoro jest co wydawać, to własnie trzeba trafić do klienta, bo na pocztę pantoflową to nie ma co liczyć.

A co do konkursu, to An ujęła to idealnie. Chociaż tam nagroda, którą otrzymała wyróżniona autorka, wcześniej nie była wspomniana. No ale zawsze coś takiego kusi.

Namida, po marudzą na krótki termin, ale dzięki temu się zbiorą do kupki i efekty będą lepsze smiley
3566150 http://kkohaku.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 30-03-2012 20:42
Ta nagroda to była krótko mówiąc... niespodzianka ni z gruszki ni z pietruszki -.-' ...Nikt się nie spodziewał, a i tak przysyłano prace.
Aa, Namidzia. Tak, potwierdzam... korekta "Masek" była. Teraz zupełnie inaczej to wygląda ^.^ No... przynajmniej da się czytać bez zgrzytów zębami xD
Co do innych rzeczy - się nie znam x.x xD
8282915
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
kkohaku
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 517
Miejscowo: Warszawa
Data rejestracji: 04.12.11
Dodane dnia 30-03-2012 23:02
http://dramawiki.home.pl/bakafansub/index.php umieści nasz baner do forum :> A ich pojawi się u nas smiley
3566150 http://kkohaku.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 30-03-2012 23:56
Super, że się tak wszystko organizuje smiley
Co do e-booków, ja pracowałam ze specjalistyczną platformą, więc umiałabym e-booka zrobić, ale właśnie - ta platforma jest płatna i wydawca płaci sobie od miesiąca użytkowania jej ._. http://www.inpingo.pl/pages/69,abonament
A Hiniual jaką powieść wydaje? smiley
Sitriel, a na jakiej zasadzie miałaby wyglądać współpraca z Komiksiarnią? Może na podobnych zasadach dałoby się załatwić to w Komikslandii w Wawie? Sklep znany, na pewno dużo ludzi tam wchodzi albo co najmniej ogląda witrynę z nowościami smiley


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 31-03-2012 11:48
Z Komiksiarnią trzeba się dokładnie ugadać, ale Kasai mówiła, że pogada z panią Jolą. Ja po prostu wstępnie wybadałam co i jak.
Komiksiarnia jest bardzo popularna więc zbyt byłby. Tym bardziej, że z tego co rozmawiałam z panią Jolą wynika, że przychodzi masa yaoistek i szuka czegoś dla siebie.

A tak na marginesie^^ Admin jeszcze nie dał info, ale TCD ma stronkę na DeaviantArcie^^ http://thecolddesire.deviantart.com^^ Kto ma DA może watchować i na bieżąco będę tam dawać info o nowościach wydawniczych^^
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 31-03-2012 13:07
kkohaku napisał/a:

Namida, po marudzą na krótki termin, ale dzięki temu się zbiorą do kupki i efekty będą lepsze :D


No mam inne doświadczenia. Po prostu nie wyrabiają - nie przysyłają i ja zostaję z czterema tekstami bez możlwości wyboru. v.v'
Poza tym nabór opowiadań do antologii miał postać konkursową - komisja miała wybierać najlepsze, ale po ostatnim "zatrzęsieniu" zrezygnowałam z tego punktu, coby nie odstraszać potencjalnych niewierzących we własne siły. v.v''

Co do e-booków, to myślałam już o tym, ale mam pewne opory. Kto mi zagwarantuje, że ten e-book dwa dni po premierze nie znajdzie się np. na Chomiku? V.V' A na płacenie jakiegokolwiek abonamentu mnie po prostu nie stać. :(
Na e-booka możemy "poświęcić" pierwszy numer zina, ale mam go tylko w formacie pdf. Bo komp mi wtedy padł i straciłam wszystkie materiały. T_T

Osobiście uważam, że podstawa to reklama - wymiana bannerów - jakbyście w tym mogły pomóc - w znalezieniu chętnych na zamieszczenie u nas bannerka pod bannerem Visual Scene i zrewanżowanie się czymś podobnym - to byłoby super. ^_^'


Mam na imię Namida i jestem pracoholiczką. V____V""
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
kkohaku
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 517
Miejscowo: Warszawa
Data rejestracji: 04.12.11
Dodane dnia 31-03-2012 14:38
Namida Kazeno napisał/a:[quote]

No mam inne doświadczenia. Po prostu nie wyrabiają - nie przysyłają i ja zostaję z czterema tekstami bez możlwości wyboru. v.v'
Poza tym nabór opowiadań do antologii miał postać konkursową - komisja miała wybierać najlepsze, ale po ostatnim "zatrzęsieniu" zrezygnowałam z tego punktu, coby nie odstraszać potencjalnych niewierzących we własne siły. v.v''


Ale może jak więcej osób się zgłosi, to ta liczba, która zdążyła będzie większa ;D No ale to może później jak wydawnictwo będzie bardziej znane smiley

Kiedyś namiętnie ściągałam mangi ze skanlacji polskich i widzę, że współpracują one z innymi wydawnictwami mangowymi. Czyli i tam można się zgłosić bo są one już stare i swoją renomę wyrobioną, a co za tym idzie dużo ludzi tam wchodzi. np Projekt Manga smiley
Edytowane przez kkohaku dnia 31-03-2012 14:39
3566150 http://kkohaku.deviantart.com/
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 01-04-2012 15:28
Ja pogadam jeszcze ze znajomymi, którzy prowadzą blogi yaoi żeby wrzucili link i baner. U kilku mam już obiecaną reklamę. No jakoś powoli do przodu i damy radę^^
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso



Nie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze projekty
Nasze stałe, cykliczne projekty



Tu jesteśmy
Bannery do miejsc, w których można nas też znaleźć



Ciekawe strony




Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Myar
22/03/2018 12:55
An-Nah, z przyjemnością śledzę Twoje poczynania literackie smiley

Limu
28/01/2018 04:18
Brakuje mi starego krzykajpudła :c.

An-Nah
27/10/2017 00:03
Tymczasem, jeśli ktoś tu zagląda i chce wiedzieć, co porabiam, to może zajrzeć do trzeciego numeru Fantoma i do Nowej Fantastyki 11/2017 smiley

Aquarius
28/03/2017 21:03
Jednak ostatnio z różnych przyczyn staram się być optymistą, więc będę trzymał kciuki żeby udało Ci się odtworzyć to opowiadanie.

Aquarius
28/03/2017 21:02
Przykro słyszeć, Jash. Wprawdzie nie czytałem Twojego opowiadania, ale szkoda, że nie doczeka się ono zakońćzenia.

Archiwum