Legenda B
Dodane przez Aquarius dnia Lipiec 05 2011 22:06:52
B/D lub B&D
Skrót od Bondage and Domination [zniewolenie/związanie i dominacja]. Psychiczna i fizyczna kontrola często z elementami poniżenia - "gry" o podłożu seksualnym. Dominacja/uległość to również, a w wielu przypadkach przede wszystkim, zależność psychiczna.
Patrz także S/M i BDSM.BADFIC
Najczęściej wykorzystywany jest w odniesieniu do fan fiction, który ma słabą fabułę, nie ma przyzwoitego poziomu gramatyki i interpunkcji, lub całość pokazuje ogólnie słabą znajomość języka pisanego przez autora.BANDOM
Fandom realnych zespołów muzycznych, o których pisze się fikcyjne opowiadania. Zespołów, które stają się bohaterami fanfików.BDSM
BDSM to cały wachlarz upodobań, których istotą jest czerpanie i dawanie rozkoszy seksualnej z fizycznej lub/i psychicznej dominacji lub też podporządkowania się drugiej osobie. Sam termin BDSM pochodzi od słów Bondage, Domination, Sadism, Masochism, co znaczy Niewola, Dominacja, Sadyzm, Masochizm.

W przeciwieństwie do rzeczywistości w fikach oznaczonych w taki sposób pojawiają się elementy przemocy nie akceptowane przez jedną ze stron, takie chociażby jak gwałt...BETA - skrót od słów beta reader.
Osoba która jest na tyle doświadczona, że inni chcą, aby poprawiała im ich utwory zanim wypuszczą je dalej w obieg. Każdy szanujący się autor ma przynajmniej jedną Betę. Bety mogą specjalizować się w zakresach oceniania – np. w stylu i stylizacji, albo w zgodności z kanonem, albo zajmować się konkretnymi aspektami utworu, na których znają się najlepiej np. zgodność z historią. Większość bet najczęściej służy również do poprawiania błędów gramatycznych i ortograficznych.BISHŌNEN (z japońskiego, , dosł. "Piękny chłopiec")
Specyficzny japoński koncept estetyczny idealnie pięknego młodego mężczyzny. W odniesieniu do anime i mangi termin oznacza tytuł, w którym pojawiają się piękni chłopcy, zazwyczaj o zniewieściałym typie urody. Potencjalnymi odbiorcami gatunku bishōnen są kobiety. Sztampowy bishōnen jest szczupły, ma wielkie oczy, męskie rysy twarzy, lecz na tyle delikatne, że twarz przypomina twarz kobiecą. Historie, w których występują tego typu postacie często zawierają motyw romansu dwojga bishōnenów. Postacie typu bishōnen pojawiają się niekiedy w mangach i anime skierowanych do mężczyzn, lecz tam pełnią rolę bohaterów negatywnych lub też nielojalnych sprzymierzeńców.BONDAGE
(z ang.: krępowanie) – zabawa seksualna polegająca na tym, że jeden z partnerów krępuje drugiego za pomocą sznura lub kajdanek; skrępowany partner godzi się poddać fantazji erotycznej drugiego lub jeden z partnerów zgadza się grać rolę dominującą, aby zaspokoić potrzebę odczuwania poniżenia przez drugiego partnera lub by partner dominujący zaspokoił swoją potrzebę zdobycia władzy i pragnienie zniewolenia drugiej osoby. Często występuje także w praktykach sadomasochistycznych.
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ LEGENDY