The Cold Desire
   Strona Główna FORUM Ekipa Sklep Banner Zasady nadsyłania prac WYDAWNICTWO
Kwietnia 25 2024 15:45:56   
Nawigacja
Szukaj
Nasi autorzy
Opowiadania
Fanfiki
Wiersze
Recenzje
Tapety
Puzzle
Skórki do Winampa
Fanarty
Galeria
Konwenty
Felietony
Konkursy
ŚCIANA SŁAWY
Tutaj będą umieszczane odnosniki do stron, na których znalazły się recenzje wydanych przez nas książek









































POLECAMY
Pozycje polecane przez naszą stronę. W celu zobaczenia szczegółów należy kliknąć w dany banner





Witamy
Strona ta poświęcona jest YAOI - gatunkowi mangi i anime ukazującemu relacje homoseksualne pomiędzy mężczyznami. Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem lub w jakiś sposób nie tolerujesz homoseksualizmu, to lepiej natychmiast opuść tę witrynę - resztę naszych Gości serdecznie zapraszamy
Zobacz Temat
The Cold Desire | strona TCD | Wydawnictwo
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:07
O Jezu... =-= xD To ja chyba gupia jednak jestem... xD Spojrzę potem jeszcze raz, bo jedno spojrzenie to jak widać za mało xD
Hmm, nie, Tanuki nie zabrania publikacji na innych stronach ^.^
Ale czy umieszczać tu? Sama nie wiem ^^ Przyzwyczajona jestem że mam tylko tam i tak jakoś, hmm... o.o'
8282915
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:09
Pokaż, pokaż, co ci szkodzi smiley Pomóż stronę rozkręcać, jak już tu jesteś, żeby nie zmarła znowu. NL zdycha, niech choć TCD odżyje.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:14
NL zdycha? SERIO? O_O Czemu? O.o (Retoryczne pytanie x.x Bo nie mają o... tekstów nowych? x.x)
W sumie ja tam nigdy nic nie dawałam, a i zaglądałam rzadko, to ani nie wiem o.o'

Ymm, zastanowię się... x.x ...Gomen o.o
8282915
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:17
Teksty mają, ale jak na lekarstwo, czasem są dłuuugie martwe okresy, bo osoba, zatwierdzająca teksty ledwo wyrabia. Na forum wiatr hula. Nowi przychodzą, witają się i zero odzewu. Administracja zajęta czym innym. To boli.

Ale w sumie odkąd pamiętam wolałam TCD...


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:21
Ja się nie udzielam na "forach", więc mi tam wszystko jedno, czy ktoś pisze tu, czy tam, czy nie pisze, hahaha ^^'' No, teraz się udzieliłam -.-'... wyjątek potwierdzający regułę xD Ale fakt, to pewnie przykre, gdy wiatr hula po "forumowym polu" x.x
8282915
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:22
Ooo, An - widziałam jakieś przyjemnie podane komplementy pod moim adresem smiley Dziękuję! smiley
Ariel - rysunki do "Siewcy" robiłam ja, każdy sumiennie, starannie i pod czujną kontrolą Namidy smiley Projekty postaci, układy, pozy, pomysły - wszystko jest wizją Namidy, którą ja przekładałam na papier smiley
A wracając do tematu:
Ja zdążyłam przeczytać "Maski" na dniach, to mogę się wypowiedzieć smiley An, Twoje opowiadanie było ciężkie - przynajmniej dla mnie. I to głównie dlatego, że ja o Indiach to tak naprawdę wiem tylko, gdzie leżą ;3 Przypuszczam, że czułam się w tym opowiadaniu tak samo obco (jeśli nie bardziej, bo żadnych realiów historycznych i kulturowych rodem z Indii nie znam), jak Twoi bohaterowie smiley "Koniec maja" mi się podobał - podobało mi się balansowanie na granicy rzeczywistości i fantasy smiley Opowiadanie Ren Yoru... No, już pisałam w innym temacie... Nie kupiłam tej historii zupełnie, połowy nie zrozumiałam, do końca nie wiedziałam, kto właściwie kogo goni i zasadniczo po co _^_ I naprawdę koszmarnie się czytało przez masę błędów - nawet imiona bohaterów miały po dwa-trzy różne warianty zapisu _^_ I "Niosący światło" podobał mi się bardzo smiley Bardzo wciągająca fabuła i ciekawe postacie, zwłaszcza Sandy i Dirk smiley
Czytałam też "Bękarta" Namidy, dawno temu skończyłam czytać. Miejscami gubiłam się w imionach (gubiłam do tego stopnia, że nie wiedziałam, czy postać jest wampirem, czy łowcą...), postaci Julii nie znosiłam, ale było kilka scen, które mi się podobały i kilka postaci, które byłam w stanie polubić smiley
Innych publikacji nie pamiętam, ale póki co pracuję nad własną, żeby poszerzyć repertuar tego, co wydaje TCD smiley


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:24
Ale na stronie możesz się poudzielać. Napisać coś dla nas, jeśli starych nie chcesz pokazywać... poczytać i pokomentować to, co inni publikują...


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:35
O, wlaśnie. "Koniec maja" to się nazywało ^^ Coś pamiętam, pamiętam... Tak, też mi się podobało ^^ No i "Niosący światło".
Demon Lionka, ja Cię pamiętam z NL ^^ Nie wiedziałam, że rysujesz. Większosć śliczna (Rodan i Vezran *.*), ale główni bohaterowie to Ci tam za bardzo nie wyszli... x.X

Co do "opka" Rena Yoru to się zgadzam ze wszystkim, też się gubiłam, o co to tam chodziło -.-' I miałam skojrzenia z jakimiś tasiemcami shounenami... (które lubię, żeby nie było...)

"Bękarta" jeszcze nie czytałam ^^'

An, możliwe że coś napiszę ^^' Komentować to mi się nie chceee... .___. <leń>
8282915
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:38
Ariel, podstawowa zasada: o autorów trzeba dbać smiley


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:41
<Ariel nie jest przyzwyczajona do dbania o autorów x.x''>
...>.>...
^.^ Może spróbuję ^.^'
8282915
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:42
Ariel, ja jestem Demonem wielu talentów smiley Piszę, rysuję, robię korekty tekstów, sklecam kolczyki... smiley
A Ty leniu komentuj smiley Komentarze pokazują autorom, że ktoś jest zainteresowany ich tekstem, przeczytał, ma jakieś uwagi - bez tego nie ma sensu, bo podobny efekt autor uzyskuje pisząc i wkładając swoje opowiadanie do szuflady biurka smiley


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Ariel-chan
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 130
Data rejestracji: 16.12.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:56
Oczywiście, Lionka... ^.^ Ja wiem, że trzeba komentować, ... o.o
Tylko jakoś nikt sie nie kwapił, żeby "porecenzować" wydane tu książki, dopóki ja nie napisałam... >.> A te to chyba ważniejsze smiley
8282915
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 12-01-2012 20:58
No ja na swoje usprawiedliwienie mam, że jeszcze nie czytałam smiley


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 21-01-2012 20:00
Na temat "Siewcy" mogę się śmiało wypowiedzieć. Ogólnie podobało mi się, czytało się fajnie i szybko. Dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła ^^, a to u mnie wielki komplement, bo mogę zacząć czytać coś co ludzie określili jako warte przeczytania, by po kilkunastu stronach rzucić to w kąt i zakląć, że wydałam kasę na zmarnowanie.

Ale do rzeczy. Od strony technicznej nie znalazłam niczego co przeszkadzałoby w czytaniu. Najwyżej rzuciło mi się w oczy kilka literówek, ale to jest do poprawy. Jeśli chodzi o okładkę to jedynym dla mnie minusem jest to, że była pokolorowana kredkami, a kredki w druku wychodzą kiepsko jeśli nie są dobrej jakości. Wiem z doświadczenia i nie mówię tego ze złośliwości. Broń Boże! Po prostu rysunki na okładki lepiej robić w digitalu albo ewentualnie markerami, bo to daje zdecydowanie lepszy efekt. Sam art jest naprawdę cudny i widać, że włożono w niego masę pracy. Widać, że nie jest zrobiony na tzw hura. Pozostałe arty na tyłach książki też są cudne i brawa dla autorki i wielkie pokłony dla niej, bo odwaliła mimo wszystko kawał solidnej roboty.

Jeśli zaś chodzi o samą treść to nie uważam, żeby tam było za dużo seksu. W końcu to powieść yaoi. Jakby tam seksu nie było to wyszłoby shonen-ai. Poza tym powiedzmy sobie szczerze... W Polsce ze świeczką szukać pozycji tego typu i Namida naprawdę się postarała pisząc taką cegłę. Kto miał w łapkach to wie o czym mowa. XD Na początku nie mogłam się zorientować kto jest kim, ale w miarę rozwoju akcji wszystko się rozwiązało. Innym elementem na duży plus był dla mnie humor. W kilku miejscach po prostu śmiałam się na głos.

No i chyba najważniejsze i to się tyczy wszystkich wydanych przez TCD pozycji książkowych, zarówno powieści jak i antologii. Nie można powiedzieć, że ktoś popełnił plagiat. Tu niestety muszę wspomnieć o książce z innego wydawnictwa, która ukazała się niedawno... Nie chcę tu wymieniać nazwami ani tytułami, bo się do poziomu niektórych nie zniżę. (Tak, dokładnie, na innym forum pojechano tu i ówdzie) Niemniej jednak pozycja, którą mam na myśli jest... powiedzmy sobie prawdę... Ciężka! A po pierwszych 50 stronach miałam ochotę napisać do autorki i jej wydawców i oskarżyć ich o plagiat, tudzież cisnąć książkę do pieca. Z tej książki tak wieje pomysłami w stylu Kaori Yuki, że to aż szok. Np anioły, niektóre postaci, sytuacje... Wymieniać można długo. Poza tym z ciekawości zajrzałam na fora i recenzje odnośnie tej pozycji i znalazłam masę krytycznych wypowiedzi. Głównie właśnie odnośnie niezachęcającej okładki, ciężkiej treści itp. Nie mam zamiaru nikomu tutaj uwłaczać, ale powiedzmy sobie szczerze... Jak się bierzemy za pisanie to najpierw wypadałoby sprawdzić czy ktoś przed nami czegoś takiego już nie napisał.

Jeśli zaś chodzi o inne wydane pozycje... Na temat własnej nie będę się wypowiadać, bo to nie ładnie. XD Zobaczymy, jak ocenicie kolejną. Natomiast jeśli chodzi o komiksy Little Lady Pank... Nie są wydane przez TCD, ale są dostępne w sklepiku i tam muszę tam pochwalić głównie humor autorki, czy też autorek jeśli dokładamy do tego Vanitachi. Czytałam prawie wszystko co dziewczyny narysowały i zawsze miałam z tego dużo uciechy. Ich humor jest nieziemski. XD Kto czytał "Akatsukiss" ten wie o czym mowa.

A tak w ogóle to uważam, że niektórzy powinni sobie zasznurować usta... Zamiast docenić fakt, że komuś się chce i coś próbuje robić to bluzga aż miło... Jak dla mnie bluzgają osoby, które są najzwyczajniej w świecie zazdrosne o drobne sukcesy innych. Bo ich wypowiedzi to konstruktywną krytyką nazwać niestety nie mogę.

Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 21-01-2012 20:11
Sitriel napisał/a:

A tak w ogóle to uważam, że niektórzy powinni sobie zasznurować usta... Zamiast docenić fakt, że komuś się chce i coś próbuje robić to bluzga aż miło... Jak dla mnie bluzgają osoby, które są najzwyczajniej w świecie zazdrosne o drobne sukcesy innych. Bo ich wypowiedzi to konstruktywną krytyką nazwać niestety nie mogę.



Kto bluzga, gdzie bluzga?


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 21-01-2012 20:39
No to już muszę z nazwy polecieć An. Podobno na forum Omikami ktoś bluzga na temat wydawnictwa TCD. Ja to wiem od kogoś, a sama szukam tego postu, bo chcę go przeczytać.
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 21-01-2012 20:41
Przeglądałam forum Omikami i nie widziałam żadnych bluzgów, a mnie to interesowało osobiście. Ariel się tam rozpisywała nt wydawnictw z TCD i generalnie pisała pozytywnie... Więc coś mi się zdaje, że rozprzestrzeniasz plotki...

A nakręcanie rywalizacji i wzajemne bluzganie na siebie z konkurencją nie jest dobrym pomysłem.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 21-01-2012 21:24
A to przepraszam. Musiałam źle zrozumieć. Nie mam zamiaru nakręcać żadnej rywalizacji. Boże broń, nie mam zdrowia na dyskutowanie z tzw konkurencją, bo nie od tego jestem. Ale tak czy siak różne rzeczy mi się obiły o uszy. Nie wiem czy prawdziwe czy nie. Ale np jak dałam na ACP info o wydawnictwie to niektórzy wypowiadali się tak, że nic tylko pod budkę z piwem ich. Ja rozumiem, że dyskusja, własna opinia itp, ale chyba są jakieś normy kulturalnej wypowiedzi?
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Demon Lionka
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 489
Miejscowo: Hell, as usual ;3
Data rejestracji: 03.11.11
Dodane dnia 21-01-2012 21:32
A gdzie i kto tak pisał w zasadzie? O.o
I jak dla mnie nie wiem, czy to aż taka rywalizacja mogłaby być. Tym bardziej, że dziś na PAconie była konferencja polskich wydawców mang i Omikami deklarowało, że od yaoi zaczyna, ale nie zamierza przyjąć tego gatunku za profilowy. TCD natomiast taki ma właśnie profil. Poza tym TCD nie pozyskuje licencji i nie wydaje mang japońskich, tylko dzieła autorskie polskich twórców. To jest zasadnicza różnica.


"- Sometimes even Hell is frozen over.
- Maybe. But even Hell isn't frozen forever."
"Death In Your Eyes..." - Lucifer and Mastema
http://www.demon-lionka.deviantart.com/
Autor RE: Książki wydawnictwa The Cold Desire ;3
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 21-01-2012 21:54
Oj, cicho, dzieciaki! =_=' Nieważne kto, gdzie, z kim, po co i za ile. V.V' To nie jest temat na roztrząsanie plotek i takich spraw.
Ja już wielokrotnie powtarzałam i powtórzę raz jeszcze - staram się robić swoje, w swojej "dziedzinie" i innym do "talerza" nie zaglądam. Dajmy więc spokój całej tej sprawie, bardzo proszę. T.T
Co do profilu, Lionuś, to ja (o ile jeszcze trochę pożyję, bo po ostatnich kłopotach zdrowotnych zaczynam mieć coraz większe wątpliwości V.V') planowałam też nie ograniczać się do yaoi, ale skupić się na wydawaniu POLSKICH autorów - zarówno jeśli chodzi o komiksy, jak i literaturę. No, zobaczymy... co Los da... =_='
Edytowane przez Namida Kazeno dnia 21-01-2012 21:54
Strona 2 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso



Nie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze projekty
Nasze stałe, cykliczne projekty



Tu jesteśmy
Bannery do miejsc, w których można nas też znaleźć



Ciekawe strony




Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Myar
22/03/2018 12:55
An-Nah, z przyjemnością śledzę Twoje poczynania literackie smiley

Limu
28/01/2018 04:18
Brakuje mi starego krzykajpudła :c.

An-Nah
27/10/2017 00:03
Tymczasem, jeśli ktoś tu zagląda i chce wiedzieć, co porabiam, to może zajrzeć do trzeciego numeru Fantoma i do Nowej Fantastyki 11/2017 smiley

Aquarius
28/03/2017 21:03
Jednak ostatnio z różnych przyczyn staram się być optymistą, więc będę trzymał kciuki żeby udało Ci się odtworzyć to opowiadanie.

Aquarius
28/03/2017 21:02
Przykro słyszeć, Jash. Wprawdzie nie czytałem Twojego opowiadania, ale szkoda, że nie doczeka się ono zakońćzenia.

Archiwum