The Cold Desire
   Strona Główna FORUM Ekipa Sklep Banner Zasady nadsyłania prac WYDAWNICTWO
Kwietnia 24 2024 08:48:09   
Nawigacja
Szukaj
Nasi autorzy
Opowiadania
Fanfiki
Wiersze
Recenzje
Tapety
Puzzle
Skórki do Winampa
Fanarty
Galeria
Konwenty
Felietony
Konkursy
ŚCIANA SŁAWY
Tutaj będą umieszczane odnosniki do stron, na których znalazły się recenzje wydanych przez nas książek









































POLECAMY
Pozycje polecane przez naszą stronę. W celu zobaczenia szczegółów należy kliknąć w dany banner





Witamy
Strona ta poświęcona jest YAOI - gatunkowi mangi i anime ukazującemu relacje homoseksualne pomiędzy mężczyznami. Jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem lub w jakiś sposób nie tolerujesz homoseksualizmu, to lepiej natychmiast opuść tę witrynę - resztę naszych Gości serdecznie zapraszamy
Zobacz Temat
The Cold Desire | strona TCD | Wydawnictwo
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 03-06-2012 21:52
Apeluj. Apel do "cichych wielbicieli", żeby głosowali, tez by się rpzydał...

A z "Dziećmi" to rozumiem odkryłaś, że na TCD jest całość, czy nudne się zrobiło (za mało jaojca w jaojcu)?


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 03-06-2012 22:00
Zobaczę, co da się zrobić, w końcu też mi zależy, żeby coś się zmieniło. A "Dzieci" doczytałam na TCD, nie chciało mi się czekać;P Jaojca w jaojcu było wystarczająco w dodatku ze wspólnej nocy Takhira i Kekharta;p Zresztą, nie zaliczam się do czytelników którzy oczekują głownie uciech cielesnych pomiędzy bohaterami. wspomniałaś, ze zamierzasz coś wydać? Przez TCD? I kiedy można się spodziewać?
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 03-06-2012 22:02
Zamierzam wydać, ale nie przez TCD. To znaczy, "Jeńców" planuję, bo to mam napisane (inne rzeczy się piszą). Czyli to, do czego "Dzieci" są prequelem.
Ale najpierw muszę poprawić i poużerać się z wydawnictwami, więc terminów podać nie mogę.

No ale widzisz, nie doczekałam się ani wzmianki na koniec, że przeczytałaś tu całość i skąd ja mam wiedzieć, że przeczytałaś? Przykre to jest, bo takich czytelników jak ty jest masa.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war

Edytowane przez An-Nah dnia 03-06-2012 22:03
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 03-06-2012 22:10
W takim razie, życzę Ci silnych nerwów do użerania się z wydawnictwami i trzymam kciukismiley Wiesz, za "Dzieci" zabrałam się dość późno i zastanawiałam się czy czytasz jeszcze komentarze na TCD po skończonym opowiadaniu, więc nie wiedziałam czy pisać cokolwiek. Zresztą, udzielałam się trochę na NL, więc nie gniewaj się na mnie;p Tez nie należe do "mistrzów komentowania" i dlatego czasem wolałabym opcję: wyślij sms- dostaniesz nowy rozdziałsmiley
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 03-06-2012 22:13
Sprawdzam kometarze. Pewnie nie powinnam, bo zamiast tego się frustruję, kiedy nic nowego nie ma... nie tak jak kiedyś, ale zawsze.

Nie trzeba być mistrzem komentarzy, na boga, żeby dać autorowi znać, że się przeczytało. Naprawdę, kiedy ktoś komentuje, komentuje i przestaję, mam jedną konretną myśl: "Acha, znów zanudziłam".


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 03-06-2012 22:18
An-Nah napisał/a:
Naprawdę, kiedy ktoś komentuje, komentuje i przestaję, mam jedną konretną myśl: "Acha, znów zanudziłam".


To akurat mija się z prawdą. Czytelnik, kiedy już w końcu zdobędzie się na napisanie komentarza uznaje, że teraz autor wie, że czyta, więc nie musi co chwilę o tym oznajmiać. Nie myśl, ze ktoś się znudził, tylko dlatego, że nie odzywa się za każdym razem. czasem głupio pisać kolejny raz "jesteś moim bogiem"smiley Jeszcze autor pomyśli, że go molestuję czy coś;P
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 03-06-2012 22:20
Miałam parę przypadków, które komentowały trzy rozdziały... a przy dziewiątym nagle się dowiedziałam, że czwarty był już nudny, że postaci i wątków za dużo i tak dalej... To zniechęciło mocno.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 03-06-2012 22:26
Różne są przypadki. Nie twierdzę, że tak się nie zdarza. W końcu nie można zadowolić wszystkich. Czy, gdybyś się dowiedziała po czwartym rozdziale, że komuś przestało się podobać, to czy nie zadziałałoby to równie zniechęcająco? Wydaje mi się, ze na jedno wychodzi. Gusta są różne. Jedni będą Cię chwalić za to, co inni uznają za beznadziejne. tak to już jest
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 03-06-2012 22:29
Wiesz, wolałabym wiedzieć od razu, a nie łudzić się, zwłaszcza, że tamte osoby (było ich kilka) długo, długo zapewniały, że tak, tak, czytają... to było strasznie nieprzyjemne.
Jakbym wiedziała... zwinęłabym się z tamtym opowiadaniem z NL i tyle, zamiast czekać na komentarze jak na Godota.


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 03-06-2012 22:35
Widzisz, napisać komuś, że jego opowiadanie przestało się podobać, jest dla niektórych bardzo trudne. Boja się urazić autora i zwyczajnie nie mają odwagi. Niemniej nie powinno się chamsko kłamać. Osobiście nie lubię wystawiać negatywnych komentarzy, już wolę nic nie pisać. Myślę, że podobnie robi wiele osób. Tutaj przydałaby sie anonimowa ankieta z opcją - zajmij sie lepiej wyplataniem koszykówsmiley
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
An-Nah
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 454
Miejscowo: Thedas/Normandia SR-2
Data rejestracji: 24.10.11
Dodane dnia 03-06-2012 22:39
Podoba jej się - nie komentuje, nie podoba jej się- nie komentuje smiley I jak biedny autor ma odróżnić, albo wiedzieć, czy coś poprawić?


A warning to the prophet
the liar, the honest -
this is war.
To the leader, the pariah
the victim, the messiah -
this is war
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 03-06-2012 22:47
Autor nie powinien nic poprawiać, tylko dlatego, że czytelnik coś tam marudzi. Powinien pisać zgodnie z własnymi założeniami. Takie jest moje zdanie. Inaczej opowiadanie zamieniłoby się, w niekończąca się kamasutrę;P Jest kilka opcji: bat; kij z marchewką lub jak wspomniałam - anonimowa ankieta. Nie podam Ci jednak magicznego przepisu, bo niestety go nie znam. Być może wprowadzenie płatności za nowe rozdziały, rozwiałoby ten problem. Autor dostaję pieniądze - pisze. Nie dostaję - porzuca opowiadanie i pisze inne.
Edytowane przez lesny_ptak dnia 03-06-2012 22:51
Autor RE: strzeliło mi do łba
limbox
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 3
Data rejestracji: 19.05.12
Dodane dnia 07-06-2012 10:17
Znacie to cudowne uczucie gdy piszecie strasznie długiego posta, i omyłkowo zamykacie kartę z nim?
Palce lizać.

W skrócie mój pomysł:
- Zamiast płacić przed wydaniem, odstąpić ilustratorowi 1% ze sprzedaży książki
- możliwość retuszu autorskiej okładki, na podobnych zasadach
- dorobienie ilustracji do książki, wymagany kilkukrotnie większy nakład pracy, miło gdyby procent się zwiększył

I w przypadku akceptowania przez kogoś takich warunków, sama zgłaszam swój warsztat do usług.
http://wulgata5mldgr.blogspot.com/ - prace w kupie
http://limboplus.deviantart.com/gallery/ - prace na zboczeńcu

Jeśli kogoś interesuje jak wyglądałby retusz autorskiej ilustracji, rzućcie tu jedną, a w godzinę, dwie obrobię i pokaże.

i jeszcze:
Sugerowałabym amatorom rysowania wrzucić okładkę przed drukiem tu http://www.conceptart.org/forums/forumdisplay.php?f=59 , po angielsku, ale więszość ludzi jest pomocna i profesjonalna, na pewno doradzą jak poprawić całość.
Edytowane przez limbox dnia 07-06-2012 10:19
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 07-06-2012 13:31
limbox napisał/a:
- Zamiast płacić przed wydaniem, odstąpić ilustratorowi 1% ze sprzedaży książki
- możliwość retuszu autorskiej okładki, na podobnych zasadach


Świetny pomysł. Wtedy autor nie musi inwestować większych pieniędzy, a ilustratorowi będzie zależało, by okładka wyszła jak najlepiej - w końcu będzie na niej zarabiał. Z tym, że % od sprzedaży powinien podlegać negocjacji.

Limbox, widzę że masz spory talentsmiley Podziwiam wytrwałość w dopieszczaniu szczegółów.
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Krytyk
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 12
Data rejestracji: 15.11.11
Dodane dnia 07-06-2012 18:15
Tak sobie czytam i czytam i zastanawia mnie, czy Wy te pomysły i liczby czerpiecie z jakichś źródeł/doświadczenia, czy tak sobie rzucacie?
Bo od jakiegoś czasu mam przemożne wrażenie, że co poniektórzy usiłują tutaj przepchnąć jakieś swoje prywaty, a chyba nie mają pojęcia jakie są koszta i zyski niskonakładowego druku cyfrowego i ciągnięcie całej takiej "bajki".

W ogóle to wszystkim artystom XD polecam pewien artykuł:

http://mojbook.blox.pl/2011/07/Pisarstwo-to-nie-praca-To-inwestycja-biznesowa.html


-----

"Złe pisarstwo to coś więcej niż sprawa gównianej składni czy błędnej obserwacji; złe pisarstwo powstaje zwykle z upartej odmowy opowiedzenia o tym, co ludzie tak naprawdę robią - dopuszczenia do myśli faktu, że, powiedzmy, czasami mordercy przeprowadzają staruszki przez ulicę."
(S. King )

"Stokroć wolę piszącego tak, jak to kiedyś modą stać się może, niż piszącego zgodnie z obowiązującą modą."
(G. Lichtenberg)
Edytowane przez Krytyk dnia 07-06-2012 18:17
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
lesny_ptak
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 30
Data rejestracji: 28.05.12
Dodane dnia 07-06-2012 18:48
Krytyk, nie wiem do końca o jakie pomysły i liczby chodzi, ale zasady wydawania książek przez TCD znajdziesz tutaj:
http://www.yaoi.nazwa.pl/sklep_TCD/cms.php?id_cms=12
Przytoczę je pokrótce:

3. Warunki współpracy/prowizje:

- przyjęcie do publikacji po zapoznaniu się z tekstem lub próbkami graficznymi,

- możliwość wykonania korekty/redakcji na wyraźną prośbę Autora,

- grafika okładek w przypadku książek i zbiorów opowiadań pozostaje w gestii Autora (możemy zaproponować gotowe grafiki, bądź skontaktować Autora ze współpracującymi z Wydawnictwem Rysownikami),

- istnieje możliwość wydania ze współfinansowaniem przez Autora (szczegóły - kazeno@tlen.pl),

- prowizje i szczegóły techniczne ustalane są każdorazowo indywidualnie. Prowizja wynosi nie mniej jednak, niż 10% ceny okładkowej.


Każde wydawnictwo ma zapewne swoje własne warunki. Natomiast skoro TCD wspomina, że okładka pozostaje w gestii autora, dyskutujemy o tym jak można rozwiązać problem brzydkich okładek.
Edytowane przez lesny_ptak dnia 07-06-2012 18:48
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
limbox
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 3
Data rejestracji: 19.05.12
Dodane dnia 07-06-2012 20:39
Nie znam się ni diabła, na wydawaniu i kosztach. Rzuciłam pomysłem.
Początkowio chciałam zaoferować się, że nawet za darmo będę rysować.
Bo jestem idiotom. Mogę być, a co.
Tylko jakbym powiedziała, że nie ma sprawy pomogę za nic, to ludzie od razu szukali by jakiś ukrytych motywow i brudów.
Odechciewa się być miłym człowiekiem. Cześć.
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Sitriel
Uytkownik

Avatar Uytkownika

Postw: 63
Data rejestracji: 02.11.11
Dodane dnia 08-06-2012 08:24
limbox tu nie o to chodzi... Teraz są po prostu takie dziwne czasy, że jak mówisz, że pomożesz ot tak to ludzie albo popatrzą na ciebie uważnie spod oka albo niecnie wykorzystają. Wiem po sobie jak to działa. Mało kto mi wierzy, że niektórym pomagam bezinteresownie.
Autor RE: Reklama dźwignią handlu
Namida Kazeno
Administrator

Avatar Uytkownika

Postw: 160
Miejscowo: Milicz
Data rejestracji: 22.09.11
Dodane dnia 10-06-2012 09:29
limbox napisał/a:

Odechciewa się być miłym człowiekiem. Cześć.


Ale Ty przez jednego cynika się obrażasz na całe forum? O.O' No co Ty? V.V'
Poza tym, jak chciałaś nawiązać jakąś współpracę, to powinnaś bezpośrednio do mnie przez maila. Ja na forum bardzo rzadko zaglądam i niewiele czytam na nim. =_='


Mam na imię Namida i jestem pracoholiczką. V____V""
Strona 4 z 4 < 1 2 3 4
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso



Nie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Nasze projekty
Nasze stałe, cykliczne projekty



Tu jesteśmy
Bannery do miejsc, w których można nas też znaleźć



Ciekawe strony




Shoutbox
Tylko zalogowani mog dodawa posty w shoutboksie.

Myar
22/03/2018 12:55
An-Nah, z przyjemnością śledzę Twoje poczynania literackie smiley

Limu
28/01/2018 04:18
Brakuje mi starego krzykajpudła :c.

An-Nah
27/10/2017 00:03
Tymczasem, jeśli ktoś tu zagląda i chce wiedzieć, co porabiam, to może zajrzeć do trzeciego numeru Fantoma i do Nowej Fantastyki 11/2017 smiley

Aquarius
28/03/2017 21:03
Jednak ostatnio z różnych przyczyn staram się być optymistą, więc będę trzymał kciuki żeby udało Ci się odtworzyć to opowiadanie.

Aquarius
28/03/2017 21:02
Przykro słyszeć, Jash. Wprawdzie nie czytałem Twojego opowiadania, ale szkoda, że nie doczeka się ono zakońćzenia.

Archiwum